תאחיזה Linkage

17.09 בשעה 11:00 עד 16.10

בצלאל בן-חיים וכרמית חסין
Bezalel Ben-Chaim & Carmit Hassine

אוצר: דביר שקד Curator: Dveer Shaked

*תַּאֲחִיזָה (Linkage) הוא מונח המתאר מצב בו גנים הצמודים אחד לשני על רצף הדנ"א הם בעלי סיכוי גבוה להשתכפל יחד לדור הבא בצמידות. דרך פריזמה זו של התורשה אפשר לקרוא גם את העבודות של חסין ובן חיים. דימויי המקור שלהם עוברים שכפול, שיבוש ולידה כיצורים חדשים הנושאים בגופם את שאריות "הוריהם" שצצות בין הסדקים ומעידות על מקורותיהם.
בצילומים של בצלאל בן-חיים נתפרים יחד חפצים ועצמים שאנו רואים כל יום ברחוב כך שמתוך החיבורים ביניהם וזוויות הצילום שנבחרו נוצרות ישויות חדשות, מופלאות, יצירי פנטזיה. ריבוי הגירויים והדימויים שבעיר מקבל פנים חדשות כשהפרגמנטים מתאחים והופכים למעין "חיות עיר" אנגימטיות ולנופי טבע פראיים.
כרמית חסין תופרת חלקים בעלי נראות של איברים פנימיים או תצורות חיים פשוטות לכדי פסלים שנדמים כחבלי טבור, כפגרי חיות ים שנשטפו לחוף, או אולי כתולעים גדולות. גם כאן, החלקים מתאחים לכדי יצורים בעלי היגיון פנימי אך לא כאלו שניתנים לזיהוי חד משמעי.
התערוכה "תאחיזה" משלבת בין שני גופי עבודות שמתנגדים זה לזה, מושכים כל אחד לכיוון אחר אבל בסוף מתערבים אחד בשני, זורמים האחד לצד השני ואחד אל תוך השני ומשלימים זה את זה.

התערוכה "תאחיזה" היא חלק מסדרת תערוכות בנושא "ריבוי" המוצגת עתה בגלריה בנימין.
This gallery is empty.